Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 17 – 23 noiembrie
http://www.ziarulmetropolis.ro/programul-teatrelor-din-bucuresti-in-perioada-17-23-noiembrie/

Tom şi Jerry, Lecţia de violoncel, Două loturi, Conversaţia după înmormântare, Copilăria lui Bach, Mincinosul, Meşteşugul vieţii, Comedie de modă veche, Bună seara, domnule Wilde, Zelda, Povestea lui Jeste şi multe alte spectacole pe scenele bucureştene, în perioada 17 – 23 noiembrie

Un articol de Petre Ivan|17 Noiembrie 2014

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 17 – 23 noiembrie

Teatrul Metropolis:

marţi, 18 noiembrie, ora 19.00 – “Tom şi Jerry”, de Rick Cleveland, regia Florin Piersic jr.; joi, 20 noiembrie, ora 19.00 – “Visul unei nopţi de vară”, de William Shakespare, versiune scenică de Victor Ioan Frunză; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Peretele”, de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 16.00 – “Lecţia de violoncel”, de Mona Radu, regia Felix Alexa; duminică, 23 noiembrie, ora 16.00 – “Lecţia de violoncel”, de Mona Radu, regia Felix Alexa.

Teatrul Naţional Bucureşti,

Sala Pictura:

marţi, 18 noiembrie, ora 20.00 – “Două loturi”, de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; miercuri, 19 noiembrie, ora 20.00 – “Două loturi”, de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; joi, 20 noiembrie, ora 20.00 – “Omul care a văzut moartea”, de Victor Eftimoiu, regia Dan Tudor; vineri, 21 noiembrie, ora 20.00 – “Omul care a văzut moartea”, de Victor Eftimoiu, regia Dan Tudor; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Acum ori niciodată”, de Vladimir Krasnogorov; duminică, 23 noiembrie, ora 19.30 – “Micul infern”, de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu;

Sala Atelier:

miercuri, 19 noiembrie, ora 20.00 – “Anonimul veneţian”, după “Anonimo veneziano”, de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; joi, 20 noiembrie, ora 20.00 – “Anonimul veneţian”, coordonator Ion Caramitru; vineri, 21 noiembrie, ora 19.30 – “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 20.00 – “Cinci femei de tranziţie”, de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, 23 noiembrie, ora 20.00 – “Nebun din dragoste”, de Sam Shepard, regia Claudiu Goga;

Sala Studio:

vineri, 21 noiembrie, ora 19.30 – “Furtuna”, după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.30 – “Furtuna”, după William Shakespeare, regia Alexander Morfov;

Sala Media:

duminică, 23 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul Naţional pentru copii; duminică, 23 noiembrie, ora 20.00 – “Carte de vizită”, regia Eugen Cristea.

Teatrul Odeon,

Sala Studio:

miercuri, 19 noiembrie, ora 18.00 – “Copilăria lui Bach”, regia Monica Ciută; joi, 20 noiembrie, ora 19.30 – “Pescarul şi sufletul său”, după Oscar Wilde, regia Carmen Lidia Vidu; vineri, 21 noiembrie, ora 19.30 – “Blifat”, de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail; duminică, 23 noiembrie, ora 19.30 – “Viza de clown”, de Saviana Stănescu, regia Alexandru Mihail;

Sala Majestic:

joi, 20 noiembrie, ora 19.00 – “joi.megaJoy”, de Katalin Thuroczy, regia Radu Afrim; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “joi.megaJoy”, de Katalin Thuroczy, regia Radu Afrim; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “West Side Story”, un spectacol de Răzvan Mazilu.

Teatrul Bulandra,

Sala Toma Caragiu:

luni, 17 noiembrie, ora 19.00 – “Conversaţia după înmormântare”, de Yasmina Reza, un spectacol de Alexandru Darie; joi, 20 noiembrie, ora 18.30 – “Crimă şi pedeapsă”, de F. Dostoievski, regia Yuri Kordonski; vineri, 21 noiembrie, ora 18.30 – “Crimă şi pedeapsă”, de F. Dostoievski, regia Yuri Kordonski; duminică, 23 noiembrie, ora 20.00 – “Coada”, de Israel Horovitz, regia Iarina Demian;

Sala Liviu Ciulei:

vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Meşteşugul vieţii”, de Hanoch Levin, regia Felix Alexa; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 21.00 – “Mecanica inimii”, de Mathias Malzieu, regia Chris Simion; duminică, 23 noiembrie, ora 20.00 – “Contra progresului”, de Esteve Soler, regia Bobi Pricop.

Teatrul de Comedie,

Sala Radu Beligan:

marţi, 18 noiembrie, ora 19.30 – “Mincinosul”, după Carlo Goldoni; miercuri, 19 noiembrie, ora 19.00 – “Spiritul de familie”, de Eric Assous, regia Radu Beligan; joi,

"Mincinosul" / Teatrul de Comedie, Sala Radu Beligan:

“Mincinosul” / Teatrul de Comedie, Sala Radu Beligan:

20 noiembrie, ora 19.00 – “Revizorul”, de N.V. Gogol, regia Horaţiu Mălăele; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Poker”, de Adrian Lustig, regia Alexandru Tocilescu; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Rencontres”, regia Dragoş Huluba; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “O scrisoare pierdută”, de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Nottara,

Sala George Constantin:

miercuri, 19 noiembrie, ora 19.30 – “Comedie de modă veche”, de Alexei Arbuzov, regia Vasile Toma; joi, 20 noiembrie, ora 19.30 – “Funcţionarul destinului”, de Horia Gârbea, un spectacol de Anca Maria Colţeanu; vineri, 21 noiembrie, ora 19.30 – “Matrimoniale”, de Lia Bugnar, un spectacol de Diana Lupescu; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.30 – “Hangiţa”, de Carlo Goldoni, un spectacol de Tino Geirun; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Ultimul Don Juan”, de Neil Simon, un spectacol de Petre Bokor;

Sala Horia Lovinescu:

sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Mobilă şi durere”, de Teodor Mazilu, regia Alice Barb; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Mult zgomot pentru nimic”, de William Shakespeare, regia Diana Lupescu.

Teatrul Mic:

vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Visul unei nopţi de vară”, după William Shakespeare, regia Gelu Colceag; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Volpone”, după Ben Jonson, regia Vlad Cristache; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Mutter Courage”, în româneşte de Victor Scoradeţ, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză.

Teatrul Foarte Mic:

sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Zelda”, de William Luce, un spectacol de Liana Ceterchi; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “O viaţă în teatru”, de David Mamet, regia Ovidiu Niculescu.

Teatrul Evreiesc de Stat:

luni, 17 noiembrie, ora 19.30 – “Bună seara, domnule Wilde”, de Oscar Wilde, regia Marcel Homorodean; miercuri, 19 noiembrie, ora 19.00 – “Dinastia Efros”, de Iacob Gordin, regia Kincses Elemer; joi, 20 noiembrie, ora 19.00 – “Duşmancele, o poveste de iubire”, după Isaac Bashevis Singer, regia Claudiu Goga; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Un rege Lear evreu”, de Iacob Gordin, regia Grigore Gonţa; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Stele rătăcitoare”, adaptare de Andrei Munteanu după Şalom Alehem, regia Andrei Munteanu; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Stele rătăcitoare”, adaptare de Andrei Munteanu după Şalom Alehem, regia Andrei Munteanu.

Teatrul Masca:

vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Comedia erorilor”, regia Mihai Mălaimare; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Romeo şi Julieta”, regia Mihai Mălaimare; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Neguţătoarea din Veneţia”, regia Michele Modesto Casarin.

Godot Cafe-Teatru:

luni, 17 noiembrie, ora 20.00 – “Cremă de zahăr ars. Astăzi îi spunem dragoste”, de Iris Spiridon, regia Iris Spiridon; marţi, 18 noiembrie, ora 20.00 – “Ce ne spunem când nu ne vorbim”, de Chris Simion, regia Chris Simion; miercuri, 19 noiembrie, ora 21.00 – “Hell”, de Lolita Pille, regia Chris Simion; joi, 20 noiembrie, ora 19.00 – “Happy end”, de Zsolt Poszgai, regia Alexandru Bogdan; joi, 20 noiembrie, ora 22.00 – “Marea iubire a lui Sebastian”; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Doi şi un tulnik”; vineri, 21 noiembrie, ora 22.00 – “Noi 4”, de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 15.00 – “Un cuplu ciudat”, de Neil Simon, regia Doina Antohi; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Trişorii”, după Conor McPherson; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 22.00 – “Bullets over Lipscani”, inspirat de Woody Allen, regia Eugen Gyemant; duminică, 23 noiembrie, ora 15.00 – “Cui i-e frică de Virginia Woolf?”, de E. Albee, un spectacol de Mariana Cămăraşan şi Alexandra Penciuc.

Teatrelli

17 noiembrie ora 20.00. Hotel California. Cu: Carmen Tănase, Radu Gabriel, Tania Filip, Maria Radu, Mircea Constantinescu, Cristina Constantinescu, Alexandru Pietricică; Un spectacol de: Gelu Colceag; 18 noiembrie ora 20.00, Concert A. G. Weinberger  – Gringo de România 3; 22 noiembrie ora 20.00, „Quartet”, de Ronald Harwood. Regia: Dan Tudor, Scenografia: Corina Gramosteanu, Muzica Originala: Vlaicu Golcea, Cu: Adela Marculescu, Florina Cercel, Costel Constantin, Damian Crasmaru. Pret Bilet 29.70 lei; 23 noiembrie ora 20.00, „Trași la xerox”, Cu: Dan Tudor, Ovidiu Cuncea, Afrodita Androne, Regia: Dan Tudor.

Teatrul Act:

duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Dumnezeul de a doua zi”, de Mimi Brănescu, regia Claudiu Goga.

Unteatru:

luni, 17 noiembrie, ora 19.00 – “La ţigănci”, după Mircea Eliade, regia Andrei şi Andreea Grosu; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Hotel”, de Eugen Jebeleanu, regia Eugen Jebeleanu; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 19.00 – “Retox”, de Eugen Jebeleanu, un spectacol de Eugen Jebeleanu; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Trade”, de Harold Pinter, regia Sânziana Stoican.

În Culise

Luni, 17 Noiembrie, Ora 20:00 – JUST ABOUT LOVE -– spectacol al cursurilor de actorie Teen Media Academy.; Joi, 20 Noiembrie, Ora 20:00 -+ GHENGBENG (avanpremieră, 16+); Vineri, 21 Noiembrie, Ora 19:00 – SCRISORI CĂTRE RITA – THE SHOW – comedie erotică; Sâmbătă, 22 Noiembrie, Ora 18:00 – AUDIȚIA – spectacol al cursurilor de actorie Teen Media Academy.

Teatrul de Artă:

joi, 20 noiembrie, ora 20.15 – “Aproape mâine”, regia Andreea Vulpe; vineri, 21 noiembrie, ora 20.15 – “Şi veni bărbatul la Femeie”, de Semion Zlotnikov, regia Bogdan Budeş; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 20.15 – “Un bărbat şi mai multe femei”, de Leonid Zorin, regia Bogdan Huşanu; duminică, 23 noiembrie, ora 20.15 – “Voyeur”, de Gardner McKay, regia Claudiu Istodor.

Teatrul Elisabeta:

miercuri, 19 noiembrie, ora 20.00 – “Artă”, de Yasmina Reza, regia Alexandru Jitea; joi, 20 noiembrie, ora 20.00 – “O noapte cu Edith Piaf”, adaptare de Edith

Cherchez la femme, Teatrul Elisabeta

Cherchez la femme, Teatrul Elisabeta

Neculici după Jean Cocteau; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 ă “Cherchez la femme”, regia Petrică Voicu; duminică, 23 noiembrie, ora 19.00 – “Portret la minut”, regia Dragoş Mostenescu şi Ovidiu Ianu.

Teatrul Ţăndărică,

Sala Lahovari:

luni, 17 noiembrie, ora 10.00 – “Povestea lui Jester”, regia Ana Crăciun; marţi, 18 noiembrie, ora 10.00 – “Muzicanţii din Bremen”, regia Attila Vizauer; miercuri, 19 noiembrie, ora 10.00 – “Prinţesa şi Broscoiul”, regia Decebal Marin; miercuri, 19 noiembrie, ora 18.00 – “Allegro ma non troppo”, regia Julieta Gascon; joi, 20 noiembrie, ora 10.00 – “Vasilache, Mărioara şi invitaţii”, regia Daniel Stanciu; joi, 20 noiembrie, ora 15.00 – “Capra cu trei iezi”, regia Gabriel Apostol; joi, 20 noiembrie, ora 18.00 – “Cine eşti tu?”, regia Romano Bogdan; vineri, 21 noiembrie, ora 10.00 – “Prinţ şi cerşetor”, regia Cristian Mitescu; vineri, 21 noiembrie, ora 17.30 – “Dragonul”, regia Liliana Gavrilescu; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 10.00 – “Prinţ şi cerşetor”, regia Cristian Mitescu; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 12.00 – “Prinţ şi cerşetor”, regia Cristian Mitescu; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 18.00 – “Muzicanţii din Bremen”, regia Attila Vizauer; duminică, 23 noiembrie, ora 10.00 – “Cenuşăreasa”, regia Silviu Purcărete; duminică, 23 noiembrie, ora 12.00 – “Cenuşăreasa”, regia Silviu Purcăret; duminică, 23 noiembrie, ora 18.00 – “Iubitafizica”, regia Cristian Andreea Ion.

Teatrul Ţăndărică

(AnimArt Studio):

marţi, 18 noiembrie, ora 18.00 – “Numai lucruri bune!”, regia Ciro Arancini; miercuri, 19 noiembrie, ora 18.00 – “Pasărea cea mică”, regia Ramona Bogdan; joi, 20 noiembrie, ora 19.00 – “Tabula Rosa”, regia Evgenia Tsichlia; duminică, 23 noiembrie, ora 10.00 – “Fabuloasa călătorie a domnului Nostoc”, regia Radu Dinulescu; duminică, 23 noiembrie, ora 12.00 – “Fabuloasa călătorie a domnului Nostoc”, regia Radu Dinulescu;

Teatrul Ţăndărică

(Palatul Naţional al Copiilor):

luni, 17 noiembrie, ora 10.00 – “Amintiri din copilărie”, regia Peter Kerek;

Teatrul Ţăndărică

(Teatrul Nottara):

luni, 17 noiembrie, ora 18.00 – “O corabie pe valuri. Odiseea”, regia Philippe Genty; vineri, 21 noiembrie, ora 19.00 – “Kajtus, vrăjitorul”, regia Konrad Dworakowski;

Teatrul Ţăndărică

(Institutul Oncologic Bucureşti):

miercuri, 19 noiembrie, ora 15.00 – “Motanul încălţat”, regia Cristian Pepino;

Teatrul Ţăndărică

(Teatrul Excelsior):

vineri, 21 noiembrie, ora 10.00 – “Kiki şi Bozo”, regia Peter Kerek;

Teatrul Ţăndărică

(Grand Cinema and More):

sâmbătă, 22 noiembrie, ora 11.00 – “Cenuşăreasa”, regia Silviu Purcărete;

Teatrul Ion Creangă.

(Teatrul Nottara):

miercuri, 19 noiembrie, ora 10.00 – “Războiul bucatelor”, de Ioan Gârmacea, după Petre Ispirescu, regia Mihai Manolescu; duminică, 23 noiembrie, ora 11.00 – “Inimă rece”, dramatizare de Danu Rădulescu, după Wilhelm Hauff, regia Sorana Coroamă-Stanca;

Teatrul Ion Creangă

(Teatrul Excelsior):

marţi, 18 noiembrie, ora 10.00 – “Crăiasa Zăpezii”, dramatizare de Charles Way, după Hans Christian Andersen, regia Rosamunde Hutt; marţi, 18 noiembrie, ora 18.00 – “Crăiasa Zăpezii”, dramatizare de Charles Way, după Hans Christian Andersen, regia Rosamunde Hutt; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 11.00 – “Crăiasa Zăpezii”, dramatizare de Charles Way, după Hans Christian Andersen, regia Rosamunde Hutt; sâmbătă, 22 noiembrie, ora 17.00 – “Pinguinii melomani”, regia Anca Zamfirescu, Alexandrina Halic.

Teatrul Excelsior:

miercuri, 19 noiembrie, ora 10.00 – “Zâna Zorilor”, după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi; miercuri, 19 noiembrie, ora 19.00 – “Momo” sau “Strania poveste despre hoţii de timp şi copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat”, dramatizare după un basm-roman de Michael Ende, regia Lenuş-Teodora Moraru; joi, 20 noiembrie, ora 11.00 – “Momo” sau “Strania poveste despre hoţii de timp şi copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat”, dramatizare după un basm-roman de Michael Ende, regia Lenuş-Teodora Moraru; joi, 20 noiembrie, ora 19.00 – “Momo” sau “Strania poveste despre hoţii de timp şi copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat”, dramatizare după un basm-roman de Michael Ende, regia Lenuş-Teodora Moraru; duminică, 23 noiembrie, ora 11.00 – “Mica sirenă”, după HC Andersen, regia Olimpia Arghir.

Foto: Programul teatrelor  – facebook

09
/12
/16

Cineastul olandez Paul Verhoeven, regizorul unor producții precum "Robocop" (1987) sau "Basic Instinct" (1992), va fi președintele juriului celei de-a 67-a ediții a Festivalului Internațional de Film de la Berlin ( 9-19 februarie 2017). Verhoeven îi urmează în fruntea juriului Berlinalei actriței Meryl Streep.

09
/12
/16

Virtuozitatea lui Paganini la contrabas este propunerea pe care o face publicului contrabasistul de origine română Petru Iuga, care va prezenta la Sala Radio miercuri, 14 decembrie, de la ora 19.00, un concert în care, alături de Orchestra de Cameră Radio, dirijată de Tiberiu Oprea, va interpreta Fantezia Moise, variaţiuni pe o temă de Rossini, în varianta pentru contrabas şi orchestră de N. Paganini şi Variaţiuni pe o temă Rococo, op. 33, în varianta pentru contrabas şi orchestră de P. I. Ceaikovski.

09
/12
/16

Facultatea de Teatru a UNATC „I.L.Caragiale” București, omagiază, asemenea instituțiilor de educație și cultură din întreaga lume, figura emblematică a unuia dintre cei mai mari gânditori ai istoriei omenirii: Aristotel. De aceea, cu ocazia împlinirii a 2400 ani de la nașterea Stagiritului, UNATC organizează în perioada 15-16 decembrie 2016, Seminarul Exploratoriu cu temaAristotel 2400 – Teatru și Pedagogie. Abordare interdisciplinară.

09
/12
/16

Teatrul Excelsior prezintă cea mai nouă premieră - #EMOJIPLAY, un spectacol de teatru coregrafic ce aduce în prim plan transformarea comunicării clasice într-un cumul de semne universal recognoscibile. Avanpremiera va avea loc pe 13 decembrie, iar premiera oficială pe 14 decembrie în Sala Mare a Teatrului Excelsior.

09
/12
/16

Revista România literară a desemnat cel mai recent volum al lui Mircea Mihăieş, “Ulysses, 732. Romanul romanului” (Polirom), drept „Cartea anului 2016” . Din juriu au făcut parte Nicolae Manolescu, Gabriel Chifu, Răzvan Voncu, Daniel-Cristea Enache, Gabriel Dimisianu, Angelo Mitchievici, Sorin Lavric şi Simona Vasilache.

09
/12
/16

Scumpe domnule Blecher, sunt mulți ani deja de când vreau să vă scriu și mă rețin. N-am îndrăznit, chiar dacă, pe de o parte, vă consider frate. Păstrez acasă un os devorat de un morb, chiar dacă alt nume a purtat boala mea.

09
/12
/16

„Viaţa de zi cu zi seamănă cu un film prost de serie B. Dacă mi s-ar propune s-o ecranizez, aş refuza.” – Kirk Douglas. Ultimul supraviețuitor al epocii de aur a Hollywood-ului împlinește, astăzi, 100 de ani! Cu această ocazie, numeroase ziare din întreaga lume i-au dedicat legendarului actor și producător american articole omagiale.

08
/12
/16

Final de decembrie, cu 27 de ani în urmă, la radio, după ani, grei, se difuzează un colind cântat de corul Madrigal. Doi bărbați, tata și fratele lui, oameni destul de greu de impresionat – pentru că viața avusese grijă să-i călească suficient - plângeau discret, privind spre focul din sobă.

08
/12
/16

Considerată o revelație a cinematografiei europene, actrița Ada Condeescu, starul din “Eu când vreau să fluier, fluier”, “Loverboy” sau “Dincolo de calea ferată”, debutează cu un prim proiect fotografic, expoziția “Colentina”, care va fi vernisată joi, 15 decembrie, de la ora 18.30, la Galeria Rotenberg-Uzunov din București.

08
/12
/16

Un tablou al pictorului belgian James Ensor, "Squelette arrętant masques" ("Schelet oprind măștile"), a fost achiziționat, miercuri, pentru suma de 7,4 milioane de euro, un record mondial pentru o lucrare a artistului, în cadrul unei vânzări organizate de casa de licitații Sotheby's la Paris

07
/12
/16

A fost o vreme când ideea de a te cultiva, de a înţelege arta în accepţia ei cea mai diversă, apoi de a colecţiona opere de valoare şi a le expune îi cuprinsese şi pe români. Între aceştia, Anastisie Simu, de obârşie balcanică, cu proprietăţi bine gospodărite în judeţele Teleorman şi Brăila, decide, în 1910, să întemeieze un muzeu.

07
/12
/16

„La UNTEATRU, luna decembrie e o lună ca oricare altă. Tot cu cadouri, tot cu mult teatru, cu multă muzică, tot cu bucurie și amintiri minunate. Sperăm că ultima lună din an să fie plină de daruri din care să facem și noi parte. Fă-ți cadou o experiență!” - iată provocarea lansată de Andreea și Andrei Grosu, regizori și fondatori UNTEATRU.

Page 1 of 57812345...102030...Last »