Roluri in teatru
Teatrul Metropolis
Actor – ÎN ROLUL VICTIMEI de VLADIMIR ȘI OLEG KRESNIAKOV, regia Felix Alexa 2007
Bratoi – Spitalul Comunal de HRISTO BOICEV, regia Felix Alexa 2012
Alte roluri
Politistul – „Vizita bătrânei doamne” de Friedrich Dürrenmatt, regia Alexander Morfov, 2011
- Tânărul – „Avalanşa” de Tuncer Cücenoğlu, regia Radu Afrim, 2010
- Lopahin, Ermolai Alexeevici – „Livada de vişini” de A.P. Cehov, regia Felix Alexa, 2010
- Egoruşka – „Sinucigaşul” de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa, 2009
- Povestitorul – „Trandafirul şi privighetoarea” de Oscar Wilde, regia Carmen Lidia Vidu, 2007
- Yuichi – „Iubiri interzise” de Yukio Mishima, regia Issey Takizawa, 2007
- Claudiu / Cleonte – „Burghezul gentilom” după J.B.P. Molière, regia Petrică Ionescu, 2006
- Kraft – „Gândirea” de Leonid Andreev, regia Felix Alexa, 2005
- Kolea, Sonia Oniscenko – „A patra soră” de Janusz Glowaczki, regia Alexandru Colpacci, 2006
- Sarik, Tipograf Tipografovici Sarikov – „Inimă de câine” de Mihail Bulgakov, regia Yuriy Kordonskiy, 2005
- Puck – „Visul unei nopţi de vară” de William Shakespeare, regia Felix Alexa, 2003
- Bebe – „Joaca de-a adevărul” de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar şi Dorina Chiriac
- Valea – „În rolul victimei” de Oleg şi Vladimir Presnyakov, regia Felix Alexa
- Soldatul – „Povestea soldatului” de Igor Stravinsky, regia Ion Ardeal Ieremia, 2006
- Primul – „Crimă şi pedeapsă” de Feodor Mihailovici Dostoievski, regia Yuriy Kordonskiy, 2006
Fundaţia Galeriile Acum, ArCuB, cu sprijinul Fundaţiei pentru Teatru şi Film
- „Avionul albastru şi cutia de conservă”, regia Paul Chiribuţă, 2004
ARCUB, 2005
- Steve – „I hate Helen” de Peca Ştefan, regia Carmen Lidia Vidu
Teatrul Odeon, Bucureşti
- Kurt – „Chip de foc” de Marius von Mayenburg, regia Felix Alexa, 2004
Teatrul LUNI, Green Hours
- Paul – „Stă să plouă”, un spectacol de Lia Bugnar, 2006
- Patroana agenţiei – „America-ştie-tot” de Nicole Duţu, regia Radu Afrim, 2005
- Herman – „Bitter Sauce” de Eric Bogosian, regia Carmen Lidia Vidu, 2004
- Porculete – „Disco Pigs” de Enda Walsh, regia Peter Kerek, 2005
- Vic – „România 21” de Peca Ştefan, 2003
- Dansează în „Jurnal `99” – coregrafia Liliana Iorgulescu
Festivalul de la Sighişoara, 2003
- Semnează coregrafia la „Mânăstirea din Lombardia” după Bocaccio, regia Ana Mărgineanu
Teatrul Act
- „De mână” de Sofia Freden, regia Ana Mărgineanu, spectacol lectură
- „Lav” de Ştefan Lindberg, regia Radu Afrim, spectacol lectură
- „Şi am trăit fericiţi” de Malin Axelsson, regia Radu Apostol, spectacol lectură
- Mişcarea scenică pentru „Cum o fi” de Oliver Bukowski, regia Radu Dragomirescu
- „Hamelin” de Juan Mayorga, regia Alexandru Berceanu
Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galaţi
- Coregrafia pentru „A şaptea kafana”, regia Alexandru Berceanu
Nix Theatre Company
- Mişcarea scenică pentru „Traffic_lights”, regia Răzvan Ion
Teatrul Maria Filotti, Brăila: 2002 – 2004
- Nicolo – „Angajare de clovn” de Matei Vişniec, regia Radu Nichifor
- Proprietarul – „Plaja” de Peter Asmussen, regia Radu Afrim
- Prichindel – „Caragiale…Fantasticul” după I.L. Caragiale, regia Constantin Codrescu
- Dromio din Efes – „Comedia erorilor” de William Shakespeare, regia Attila Szabo
- Paulie – „Drept ca o linie” de Luis Alfaro, regia Radu Apostol, 2002 – debut
Teatrul Municipal Maior Gheorghe Pastia, Focşani: 2001 – 2002
- „Buzunarul cu pâine” de Matei Vişniec, regia Attila Szabo
- Coregrafie pentru „Femeia din manuscris” de Lia Bugnar, regia Gina Lazăr
Teatrul Tătăraşi, Iaşi
- Mişcarea scenică pentru „Morţi şi Vii” de Ştefan Caraman, regia Ion Sapdaru
Televiziune
- Patrick – „Martor fără voie”, regia Alexandru Lupu, serial Antena 1, 2006
Nominalizări şi premii
- FestCo – Premiul pentru rolul secundar Paul – „Stă să plouă”, Teatrul LUNI, Green Hours, 2007
- Nominalizare la UNITER pentru cel mai bun actor în rolul Sarikov, Tipograf Tipografovici – „Inimă de câine” după Mihail Bulgakov, regia Yuriy Kordonskiy, 2006
- Premiul pentru „Tineri Creatori” acordat de Ministerul Culturii şi Cultelor pentru rolul Puck – „Visul unei nopţi de vară” de William Shakespeare, 2003
- Nominalizare la UNITER pentru debut: rolul Paulie din „Drept ca o linie”
- Festivalul de Teatru Contemporan Braşov: premiul special pentru „Drept ca o linie”, 2002
- Festivalul de Teatru Imagine – Marele premiu pentru „Drept ca o linie”