Programul teatrelor bucureştene în perioada 15 – 21 iunie
https://www.ziarulmetropolis.ro/programul-teatrelor-bucurestene-in-perioada-15-21-iunie/

Sfârşitul stagiunii teatrale se apropie, deci nu rataţi spectacolele de săptămâna aceasta.

Un articol de Liliana Matei|16 Iunie 2015

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Studio: luni, 15 iunie, ora 20:00 – “Străini în noapte”, regia Radu Beligan.

Teatrul Bulandra: Sala “Toma Caragiu”: marţi, 16 iunie, ora 18:30 – “Ivanov”, regia Andrei Şerban; miercuri, 17 iunie, ora 18:30 – “Ivanov”, regia Andrei Şerban; sâmbătă, 20 iunie, ora 19:00 – “Omul cel bun din Seciuan”, regia Andrei Şerban.

Teatrul Odeon:

Sala Studio: luni, 15 iunie, ora 19:00 – “Aceşti netrebnici care ne conduc”, regia Carmen Lidia Vidu; vineri, 19 iunie, ora 19:30 – “Eu. O casă de păpuşi”, regia Carmen Lidia Vidu;

Sala Majestic: miercuri, 17 iunie, ora 19:00 – “Scapin”, regia Kazuyoshi Kushida; joi, 18 iunie, ora 19:00 – “Titanic Vals”, regia Alexandru Dabija; vineri, 19 iunie, ora 19:00 – “Un tramvai numit dorinţă”, regia Dinu Cernescu; sâmbătă, 20 mai,ora 19:00 – “Un Tango Mas”, de Răzvan Mazilu; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Casanova”, regia Dragoş Galgoţiu.

Teatrul Nottara: Sala “Horia Lovinescu”: miercuri, 17 iunie, ora 19:00 – “Promisiunea unei vieţi frumoase (din cauza lui Cehov)”, de Botos Balint & Raluca Sas-Marinescu; vineri, 19 iunie, ora 19:00 – “Scandal la Operă!”, regia Petre Bokor; sâmbătă, 20 iunie, ora 19:00 – “Titanic Vals”, regia Dinu Cernescu;

Sala “George Constantin”; joi, 18 iunie, ora 19:30 – “Hangiţa”, regia Tino Geirun; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Ultimul Don Juan”, regia Petre Bokor.

Teatrul de Comedie: Sala “Radu Beligan”: sâmbătă, 20 iunie, ora 19:00 – “Un cuplu ciudat”, regia Liviu Lucaci; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “…escu”, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Mic: marţi, 16 iunie, ora 19:00 – “Băieţii de aur”, regia Petre Moraru/ Niki Ieremciuc; vineri, 19 iunie, ora 19:00 – “D’ale carnavalului”, regia Dragoş Galgoţiu; sâmbătă, 20 iuie, ora 19:00 – “D’ale carnavalului”, regia Dragoş Galgoţiu.

Teatrul Metropolis: luni, 15 iunie, ora 19:00 – “Gaiţele”, regia Dan Tudor; miercuri, 17 iunie, ora 19:00 – “Tartuffe sau Impostorul”, regia Victor Ioan Frunză.

Godot Cafe-Teatru: luni, 15 iunie, ora 20:00 – “Flori, filme, fete sau băieţi”, regia Radu Popescu; marţi, 16 iunie, ora 20:30 – “Dragostea durează trei ani”, regia Chris Simion; miercuri, 17 iunie, ora 20:00 – “Dragoste şi căpşuni”, regia Marius Gîlea; joi, 18 iunie, ora 19:00 – “Bella şi cavalerul fără nume”, regia Vladimir Anton; joi, 18 iunie, ora 21:30 – “Un cuplu ciudat”, regia Doina Antohi.

La Scena: marţi, 16 iunie, ora 21:00 – “Cerere în căsătorie”, regia Cristi Toma; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Comedy Show”.

Un Teatru: vineri, 19 iunie, ora 19:00 – “Ce zile frumoase”, regia Sânziana Stoican; sâmbătă, 20 iunie, ora 16:00 – “La ţigănci”, regia Andrei şi Andreea Grosu; sâmbătă, 20 iunie, ora 19:00 – “Căldură? Mare”, sâmbătă, 20 iunie, ora 20:00 – “La ţigănci”, regia Andrei şi Andreea Grosu; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Cel mai frumos roman din lume”, regia Alexandra Penciuc.

În Culise: luni, 15 iunie, ora 20:00 – “Poveşti despre tine”, de Cristian Bajora; miercuri, 17 iunie, ora 20:00 – “Trei în unu”, regia Francesca Dogaru; joi, 18 iunie, ora 19:00 – “Să nu mă uiţi”, regia Bogdan Ionescu şi Dragoş Patraulea; vineri, 19 iunie, ora 19:00 – “Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu”, regia Cristian Bajora; vineri, 18 iunie, ora 21:30 – “Scrisoare către Rita”, regia Cristian Bajora; sâmbătă, 20 iunie, ora 19:00 – “Proştii sub clar de lună”, regia Cristian Bajora; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Clinica sinucigaşilor”, regia Cristian Bajora.

Teatrul de Artă: joi, 18 iunie, ora 20:15 – “Dureri fantomă”, regia Bogdan Budeş; duminică, 21 iunie, ora 20:15 – “Fă tu primul pas”, regia Andrei Munteanu.

Teatrul Elisabeta: marţi, 16 iunie, ora 20:00 – “Nunta perfectă”, regia Eugen Gyemant; joi, 18 iunie, ora 20:00 – “Nunta perfectă”, regia Eugen Gyemant; vineri, 19 iunie, ora 20:00 – “S-a furat mireasa!”, regia Radu Popescu.

Teatrul de Revistă Constantin Tănase: (Sala Savoy) sâmbătă, 20 iunie, ora 19:00 – “Hohote în Herăstrău”, regia Cezar Ghioca; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Vivat Revista”, regia Cezar Ghioca.

Centru de Creaţie, Artă, şi Tradiţie al Municipiului Bucureşti: Sala Teatrelli: marţi, 16 iunie, ora 20:00 – “Filarmonica de Comedie, de Radu Gabriel; miercuri, 17 iunie, ora 20:00 – “Comedii cu Gorobete”, de Radu Gabriel; sâmbătă, 20 iunie, ora 21:00 – “O noapte furtunoasă”, regia Radu Gabriel; duminică, 21 iunie, ora 20:00 – “Quartet”, regia Dan Tudor.

Teatrul Excelsior: luni, 15 iunie, ora 10:00 – “Răţuşca cea urâtă”, regia Mihai Manolescu; duminică, 21 iunie, ora 11:00 – “Thomas Sawyer”, regia Horia Suru; duminică, 21 iunie, ora 19:00 – “Cezar”.

Opera Comică pentru Copii: luni, 15 iunie, ora 11:00 – “Fetiţa cu chibrituri”; marţi, 16 iunie, ora 11:00 – “Fetiţa cu chibrituri”; miercuri, 17 iunie, ora 11:00 – “Fetiţa cu chibrituri”; sâmbătă, 20 iunie, ora 11:00 – “Fetiţa cu chibrituri”.

Page 1 of 41234