Programul teatrelor din Bucureşti, 28 septembrie – 4 octombrie
https://www.ziarulmetropolis.ro/programul-teatrelor-din-bucuresti-28-septembrie-4-octombrie/

Lecţia de violoncel, Sinucigaşul, Toţi fiii mei, Şefele, Aici nu-i de joacă” şi multe alte spectacole, pe scenele teatrleo din Capitală, în această săptămână.

Un articol de Petre Ivan|28 Septembrie 2015

Programul teatrelor din Bucureşti, 28 septembrie – 4 octombrie

Teatrul Metropolis:

marţi, 29 Septembrie, ora 19:00- “Peretele”, regia Lia Bugnar; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Peretele”, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 3 octombrie, ora 16:00 – “Lecţia de violoncel”, regia Felix Alexa; duminică, 4 octombrie, ora 17:00 – Lecţia de violoncel”, regia Felix Alexa.

Teatrul Naţional Bucureşti:

Sala Pictura:

marţi, 29 septembrie, ora 19:30 – “Micul infern”, regia Mircea Cornişteanu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 – “Micul infern”, regia Mircea Cornişteanu; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 – “Omul care a văzut moartea”, regia Dan Tudor; sâmbătă, 3 octombrie, ora 20:00 – “Allegro, ma non troppo”, regia Răzvan Popa; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 – “Între noi e totul bine”, regia Radu Afrim;

Sala Studio:

marţi, 29 septembrie, ora 19:30 – “Sinucigaşul”, regia Felix Alexa; joi, 1 octombrie, ora 19:30 – “Bârfe, zvonuri şi minciuni”, regia Ion Caramitru; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 – “Bârfe, zvonuri şi minciuni”, regia Ion Caramitru; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:30 – “Dumnezeu se îmbracă de la second-hand”, regia Ion Caramitru; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 – “Molto, gran’ impressione”, regia Dan Tudor;

Sala Mare:

miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 – “Toţi fiii mei”, regia Ion Caramitru;

Sala Media;

vineri, 2 octombrie, ora 20:00 – “Carte de vizită”, regia Eugen Cristea; sâmbătă, 3 octombrie, ora 20:00 – “20 de ani în Siberia”, regia Sorin Misirianţu; duminică, 4 octombrie, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru copii;

Sala Atelier:

sâmbătă, 3 octombrie, ora 20:00 – “Terorism”, regia Felix Alexa; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 – “Cinci femei de tranziţie”, regia Rodica Popescu Bitănescu.

Teatrul Odeon:

Sala Studio: marţi, 29 septembrie, ora 20:00 – “Tipografic majuscul”, de Gianina Cărbunariu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 – “Pescarul şi sufletul său”, regia Carmen Lidia Vidu; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 – “Poveste despre tatăl meu”, regia Gelu Colceag; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:30 – “Şefele”, regia Sorin Militaru; duminică, 4 octombrie, ora 19:30 – “Eu. O casă de păpuşi”, regia Carmen lidia Vidu;

Sala Majestic:

duminică, 4 octombrie, ora 19:00 – “Trei generaţii”, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Bulandra:

Sala “Toma Caragiu”:

marţi, 29 septembrie, ora 19:00 – “Omul cel bun din Seciuan”, regia Andrei Şerban; joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Pescăruşul”, de Antoaneta Cojocaru; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Oscar şi Tanti Roz”, regia Chris Simion; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 – “Oscar şi Tanti Roz”, regia Chris Simion; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 – “Conversaţie după înmormântare”, regia Alexandru Darie;

Sala “Liviu Ciulei”:

joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Raţa sălbatică”, regia Peter Kerek; vineri, 2 octombrie, ora 20:00 – “Şarpele în iarbă”, regia Emil Hoştină; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 – “Raţa sălbatică”, regia Peter Kerek; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 – “Arlechino moare?”, de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Nottara:

Sala “George Constantin”:

joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Vestul singuratic”, regia Cristi Juncu; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 – “Femei de post”, regia Andreea Vulpe; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:30 – “Aici nu-i de joacă”, de Catrinel Dumitrescu.

Teatrul Mic:

vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Trei gemeni veneţieni”, regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic:

"Vania şi Sonia şi Maşa şi Spike", Teatrul Foarte Mic

“Vania şi Sonia şi Maşa şi Spike”, Teatrul Foarte Mic

marţi, 29 septembrie, ora 19:00 – “Un duşman al poporului”, regia Ioana Păun; miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 – “Un duşman al poporului”, regia Ioana Păun; joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Numele”, regia Vlad Cristache; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Vania şi Sonia şi Maşa şi Spike”, regia Horia Suru.

Teatrul de Comedie:

Sala “Radu Beligan”:

joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Spiritul de familie”, regia Radu Beligan; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “O scrisoare pierdută”, regia Alexandru Dabija; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 – “Bani din cer”, regia Horaţiu Mălăele; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 – “În plină glorie”, regia Răzvan Mazilu;

Sala Studio:

miercuri, 30 septembrie, ora 19:30 – “La vita e bella”, regia Vlad Cristache;

Sala Nouă:

sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 – “Ibsen Incorporated”, regia Catinca Drăgănescu.

Teatrul Evreiesc de Stat:

(se joacă la Teatrul de Artă) marţi, 29 septembrie, ora 19:00 – “Mazl Tov… and justice for all”, regia Andrei Munteanu; (se joacă la Teatrul de Artă) miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 – “Astă seară: Lola Blau!”, regia Alexandru Dabija; (se joacă la Teatrul de Comedie, sala “Radu Beligan”) miercuri, 30 septembrie, ora 21:00 – “Frau Hess şi grădinile ei”, regia Alexander Hausvater.

Creart – Teatrelli:

joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Hotel California”, de Gelu Colceag.

Godot Cafe-Teatru:

luni, 28 septembrie, ora 20:00 – “Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus”, regia Doina Antohi; marţi, 29 septembrie, ora 20:00 – “XXL Fat Pig”, regia Cristi Juncu; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 – “Un cuplu ciudat”, regia Doina Antohi; joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Cine iubeşte plăteşte”, regia Vlad Massaci; joi, 1 octombrie, ora 21:45 – “Jurnalul lui Adam şi al Evei”, regia Eugen Gyemant; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Paravan. 2 telefoane”, regia Matei Lucaci-Grunberg; sâmbătă, 3 octombrie, ora 11:00 – “Little Impro” – teatru de improvizaţie pentru copii; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 – “Mizantropul”, regia Alexandru Mâzgăreanu; sâmbătă, 3 octombrie, ora 22:00 – “Intuiţia masculină” – Trilogia americană (partea a III-a), un spectacol al DramaForTheMasses; duminică, 4 octombrie, ora 15:00 – “Masculin/Feminin”, regia Lia Bugnar; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 – “All new people”, regia Matei Lucaci – Grunberg;

Godot SubScenă:

vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Spectacol de varietăţi”, regia Ionuţ Anghel; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 – “Feisbuc’”, regia Alexandru Jitea; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 – “La ginecolog”, regia Alexandru Jitea; duminică, 4 octombrie, ora 21:30 – “Box FM”, regia Radu Iacoban.

Teatrul ACT:

vineri, 2 octombrie, ora 19:00 – “Cont(r)acte”, regia Cristi Juncu; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 – “Absolut!”, regia Alexandru Dabija.

În Culise: marţi, 29 septembrie, ora 20:00 – “Scrisori către Rita” – The Show, regia Cristian Bajora; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 – “Black Friday Love”, regia Cristian Bajora.

Teatrul Luni:

miercuri, 30 septembrie, ora 19:30 – “KMRL”, regia Irina Istrătescu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 – “Gabriel”, de Dumitru Georgescu; duminică, 4 octombrie, ora 11:00 – “Apolodor”.

Teatrul de Artă:

duminică, 4 octombrie, ora 20:15 – “Dicţionar explicativ al iubirii române”.

"Boeing Boeing", Teatrul Elisabeta

“Boeing Boeing”, Teatrul Elisabeta

Teatrul Elisabeta:

marţi, 29 septembrie, ora 20:00 – “Toc Toc”, regia Ricard Reguant; joi, 1 octombrie, ora 19:00 – “Boeing Boeing”, regia Şerban Puiu.

Teatrul Ţăndărică:

miercuri, 30 septembrie, ora 10:00 – “Punguţa cu doi bani”, regia Decebal Marin; joi, 1 octombrie, ora 10:00 – “Ursul păcălit de vulpe”, regia Paul Ionescu; sâmbătă, 3 octombrie, ora 10:00 – “Motanul încălţat”, regia Cristian Pepino; sâmbătă, 3 octombrie, ora 11:00 – “Ridichea uriaşă”, regia Paul Ionescu; sâmbătă, 3 octombrie, ora 12:00 – “Motanul încălţat”, regia Cristian Pepino; duminică, 4 octombrie, ora 10: 00 – “Mica sirenă”, regia Gabriel Apostol; duminică, 4 octombrie, ora 12:00 – “Mica sirenă”, regia Gabriel Apostol.

Teatrul “Ion Creangă”:

luni, 28 septembrie, ora 10:00 – “Inimă rece”, regia Sorana Coroamă-Stanca.

Teatrul Excelsior:

(Excelsior Teen-Fest) Sala Mare:

luni, 28 septembrie, ora 17:00 – “Vicleniile lui Scapino”, regia Alexandru Mâzgăreanu; marţi, 29 septembrie, ora 16:00 – “Coro Nero”, regia Veronica şi Cătălin Pătru; miercuri, 30 septembrie, ora 18:00 – “Flori pentru Algernon”, regia Iulia Colan; joi, 1 octombrie, ora 18:00 – “Profu’ de religie”, de Bobi Pricop; vineri, 2 octombrie, ora 17:00 – “Thomas Sawyer”, regia Horia Suru;

(Excelsior Teen-Fest) Sala Studio:

vineri, 2 octombrie, ora 16:00 – “a little drop of Hamlet”, regia Lenuş Teodora Moraru;

(Excelsior Teen-Fest) Sala “Toma Caragiu” (Teatrul Bulandra):

luni, 28 septembrie, ora 19:00 – “O poveste ciudată cu un câine la miezul nopţii”, regia Vlad Massaci;

(Excelsior Teen-Fest) Unteatru:

marţi, 29 septembrie, ora 18:00 – “La ţigănci”, regia Andrei şi Andreea Grosu;

(Excelsior Teen-Fest) Sala Mică (Teatrul Naţional Bucureşti):

miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 – “Actorchestra”, regia Horia Suru.

Foto: Programul teatrelor – facebook

Page 1 of 41234