Programul teatrelor bucureştene în perioada în perioada 2 – 8 februarie
https://www.ziarulmetropolis.ro/programul-teatrelor-bucurestene-in-perioada-in-perioada-2-8-februarie/

Fantoma, dragostea mea, Sinucigaşul, Ziua în care nu se cumpără nimic, Vestul singuratic, Un Tango Mas, Unchiul Vanea, Crăiasa zăpezii, Avarul îndrăgostit, Jocul regilor şi multe alte spectacole, în săptămâna 2 – 8 februarie, pe scenle teatrelor bucureştene

Un articol de Petre Ivan|2 Februarie 2015

Programul teatrelor bucureştene în perioada în perioada 2 – 8 februarie

Teatrul Metropolis

Luni, 02 Februarie 2015, Ora: 19:00, BĂDĂRANII, de Carlo GOLDONI, Regia: Dan TUDOR; Joi, 05 Februarie 2015, Ora: 19:00, PERETELE, de Lia BUGNAR, Regia: Lia Bugnar; Vineri, 06 Februarie 2015, Ora: 19:00, TARELKIN, de A.V. Suhovo-Kobîlin, Regia: Gelu COLCEAG; Sâmbătă, 07 Februarie 2015, Ora: 16:00, PERETELE, de Lia BUGNAR, Regia: Lia Bugnar; Duminică, 08 Februarie 2015, Ora: 15:00, FANTOMA, DRAGOSTEA MEA!, de Noel Coward, Regia: Serban PUIU

Teatrul Naţional,

Sala Atelier:

marţi, ora 19.30 “Omul cu mârţoaga”, de George Ciprian, regia Anca Bradu; miercuri, ora 20.00 “Fata din curcubeu”, de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; vineri, ora 20.00 “Anonimul veneţian”, după Anonimo veneziano de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; sâmbătă, ora 19.30 “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

Sala Studio:

miercuri, ora 19.30 “Furtuna”, după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; joi ora 19.30 “Furtuna”, după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; sâmbătă, ora 19.30 “Sinucigaşul”, de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa; duminică, ora 20.00 “Royal Fashion”, de Dan Puric.

Sala Pictura:

miercuri, ora 19.00 “Omul care a văzut moartea”, de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; joi, ora 19.30 “Micul infern”, de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; vineri, ora 20.00 “Allegro, ma non troppo”, de Ion Minulescu; sâmbătă, ora 20.30 “Cinci femei de tranziţie”, de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, ora 19.30 “Micul infern”, de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu.

Sala Mică:

vineri, ora 20.00 “Distopie. Shakespeare. Remix”, regia Catinca Drăgănescu; duminică, ora 20.00 “Ziua în care nu se cumpără nimic”, de Kim Atle Hansen, regia Horia Suru.

Sala Media:

sâmbătă, ora 20.00 “20 de ani în Siberia”, după Aniţa Nandriş-Cudla, regia Sorin Misirianţu; duminică, ora 11.00 – Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Nottara,

Sala Hora Lovinescu:

luni, 19.00 “Pluralul englezesc”, de Alan Ayckbourn; joi, ora 19.00 “Noul locatar”, de Eugene Ionesco, regia Gabor Tompa; sâmbără, ora 19.00 “Mult zgomot pentru nimic”, de W. Shakespeare, regia Diana Lupescu; duminică, ora 19.00 “Portugalia”, de Zoltan Egressy.

Sala George Constantin:

miercuri, ora 19.30 “O noapte furtunoasă”, de I. L. Caragiale, regia Alexandru Mâzgăreanu; joi, ora 19.30 “Poker Face”, de Petr Kolecko, regia Adela Biţică; vineri, ora 19.30 “Comedie de modă veche”, de Alexei Arbuziv, regia Vasile Toma; sâmbătă, ora 19.30 “Zeul măcelului”, de Yasmina Reza, regia Claudiu Giga; duminică, ora19.00 “Vestul singuratic”, de Martin McDonagh, regia Cristi Juncu.

Teatrul Odeon,

Sala Studio:

miercuri, ora 19.00 “Clasic e Fantastic – Copilăria lui Bach”; vineri, ora 19.30 “Tipografic majuscul”; sâmbătă, ora 19.30 “Viza de clown”; duminică, ora 19.30 “Blifat”.

Sala Majestic:

vineri, ora 19.00 “Un Tango Mas”; sâmbătă, ora 19.00 “Gaiţele”; duminică, ora 11.00 “Clasic e fantastic – Copilaria lui Vivaldi”; ora 19.00 “Natură moartă cu nepot obez”.

Teatrul Bulandra,

Sala Toma Caragiu:

joi, ora 18.30 “Ivanov”, de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban; duminică, ora 18.30 “Crimă şi pedeapsă”, de F.M. Dostoievski , dramatizare Yuri Kordonski.

Sala Liviu Ciulei:

duminică, ora 19.00 “Unchiul Vanea”, de A.P. Cehov, regia Yuri Kordonski.

Teatrul “Ion Creangă”:

Vrăjitorul din Oz, Teatrul Excelsior

Vrăjitorul din Oz, Teatrul Excelsior

marţi, ora 11.00 “Când jucăriile spun pa!”; ora 17.00 “Rotocol”; sâmbătă, ora 11.00 “Crăiasa zăpezii”.

Teatrul Excelsior:

miercuri, ora 10.00 “Vrăjitorul din Oz”; joi, ora 10.00 “Degeţica”; sâmbătă, ora 17.00 “Pinguinii melomani”; duminică, ora 11.00 “Cocoşelul neascultător”.

Teatrul Ţăndărică:

luni, ora 10.00 “Fata Babei şi fata Moşneagului”; marţi, ora 10.00 “Albă ca Zăpada”; miercuri, ora 10.00 “Prinţesa şi broscoiul”; joi, ora 10.00 “Punguţa cu doi bani”; vineri, ora 10.00 “Prinţesa şi Broscoiul”; sâmbătă, ora 10.00 şi ora 12.00 “Capra cu trei iezi”; duminică, ora 10.00 şi ora 12.00 “Prinţesa şi broscoiul”.

Teatrul de Comedie,

Sala Radu Beligan:

joi, ora 19.00 “Bani din cer”; vineri, ora 19.00 “Zăpezile de altădată”; sâmbătă, ora 19.00 “Avarul îndrăgostit”; duminică, ora 19.00 “Steaua fără nume”, – premieră.

Sala Studio:

sâmbătă, ora 19.30 “La vita e bella”.

Sala Nouă:

vineri, ora 19.00 “Cum am învăţat să conduc”; duminică, ora 19.00 “Cea mai puternică”.

Teatrul Evreiesc:

marţi, ora 19.00 “Yom Kippu” (Teatrul Foarte Mic); miercuri, ora 19.00 “Amantul”, regia Vlad Stănescu (Teatrul Foarte Mic); joi, ora 19.00 “Jocul regilor”, regia Felix Alexa (Teatrul Nottara, sala Horia Lovinescu).

Centrul Cultural pentru UNESCO Nicolae Bălcescu

“STEAUA FĂRĂ NUME” de Mihail Sebastian, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză, (MARTI 3 FEBRUARIE, ORA 19.00) SI (MIERCURI 4 FEBRUARIE, ORA 19.00);  “MOBILĂ ȘI DURERE” de Teodor Mazilu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză (JOI 5 FEBRUARIE, ORA 19.00), “FAMILIA TÓT” de Örkeny István, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză (VINERI 6 FEBRUARIE, ORA 19.00), “FURTUNA” de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză (SÂMBĂTĂ 7 FEBRUARIE, ORA 19.00)

Teatrelli

5 februarie 2015, ora 20.00 – „Razvan Mazilu & Ladies”, recital extraordinar de dans; 6 februarie 2015, ora 20.00, Concert Paula Seling; 7 februarie 2015, ora 20.00 – Concert Nicu Alifantis, „Poștalionul de Lahovari”

Teatrul Masca:

joi, ora 19.00 “Parapanghelos” (Sala Jacques Lecoq -Cafe Teatru); vineri, ora 19.00 “Militarul fanfaron”; vineri, ora 19.00 “Parapanghelos”, (Sala Jacques Lecoq -Cafe Teatru); sâmbătă, ora 19.00 “Neguţătoarea din Veneţia”; duminică, ora 19.00 “Vicleniile lui Scapino”.

Teatrul “C. Tănase”:

vineri, ora 18.00 “Vivat Revista”; sâmbătă, ora 19.00 “Piei, Drace!”; duminică, ora 19.00 “Sosesc deseară”.

Teatrul Mic:

joi, ora 19.00 “Băieţii de aur”; vineri, ora 19.00 “Profesiunea doamnei Warre”; sâmbătă, ora 19.00 “Cum iubeşte cealaltă jumătate”; duminică, ora 19.00 “Pensiune complet”.

Teatrul Foarte Mic:

joi, ora 19.00 “Interpretul”; vineri, ora 19.00 “Somnoroasa”; sâmbătă, ora 19.00 “Clasa noastră”; duminică, ora 19.00 “Numele”.

Teatrul În Culise:

luni, ora 20.00 “Just About Love”; marţi, 20.00 “Trei piese scurte fără sex”; miercuri, ora 19.00 “Spectatorul condamnat la moarte”; joi, ora 19.00 “First Date”; vineri, ora 19.00 “Diamante & Narcotice”; sâmbătă, ora 19.00 “Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu”; ora 21.30 “Scrisori către Rita”.

Godot Cafe-Teatru:

luni, ora 20.00 “Dragostea durează trei ani”, de Frédéric Beigbeder, regia Chris Simion; marţi, ora 20.00 “Cine iubeşte plăteşte”, de Alexandru Popa,

Bella si cavalerul fara nume, Godot Cafe-Teatru

Bella si cavalerul fara nume, Godot Cafe-Teatru

regia Vlad Massaci; miercuri, ora 20.00 “Te iubesc! Te iubesc?”, după Dumitru Solomon, regia Chris Simion; vineri, ora 19.00 ”În parc” de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; vineri, ora 22.00 ”O piesă deşănţată” de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; sâmbătă, ora 19.00 “Bella şi cavalerul fără nume”, de Oliver Emanuel, regia Vladimir Anton.

Godot Sub Scenă:

vineri, ora 19.00 “M-a strigat cineva?”, de David Kipling; sâmbătă, ora 19.00 “O seară altfel”, de Andrei Ciopec; duminică, ora 19.00 ”Top dog” după Eric Bogosian, regia Andrei Seuşan, Daniel Haralambie.

Teatrul Luni,

Green House Club 22:

luni, ora 20.00 “5 monoloage”, după Neil LaBute, regia Vlad Massaci; marţi, ora 19.30 “O Seara Furtunoasă”, regia Claudia Negroiu.

Sala ARCUB:

joi, ora 19.00 “Cină cu prieteni”, de Donald Margulies, regia Claudiu Goga; duminică, ora 19.00 “Viţelul de aur”, de Ilf şi Petrov, regia Eugen Gyemant.

Foto: Programul teatrelor  – facebook

Page 1 of 41234