Programul teatrelor bucureştene în perioada 6 – 12 aprilie
https://www.ziarulmetropolis.ro/programul-teatrelor-bucurestene-in-perioada-6-12-aprilie/

Piesă pentru fate şi soră, Fantoma, dragostea mea!, Măscăriciul, Livada de vişini, Poveşti despre tine, Joia Păcătoşilor şi multe alte spectacole, în săptămâna 6 – 12 aprilie, pe scenele teatrelor bucureştene.

Un articol de Petre Ivan|6 Aprilie 2015

Programul teatrelor bucureştene în perioada 6 – 12 aprilie

Teatrul Metropolis:

luni, 6 aprilie, ora 19.00 – “Bădăranii”, de Carlo Goldoni, regia Dan Tudor; marţi, 7 aprilie, ora 19.00 – “Fantoma, dragostea mea!”, de Noel Coward, regia Şerban Puiu.

Teatrul Naţional Bucureşti:

Sala Atelier –

luni, 6 aprilie, ora 19.30 – “Indispensabilii”, de Carl Sternheim, regia Alex Mihail; marţi, 7 aprilie, ora 20.00 – “Anonimul veneţian”, după Anonimo veneziano de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; miercuri, 8 aprilie, ora 20.00 – “Fata din curcubeu”, de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; joi, 9 aprilie, ora 19.30 – “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat;

Sala Media:

luni, 6 aprilie, ora 19.30 – “Plicul”, de Liviu Rebreanu, regia Mircea Anca;

Sala Studio:

luni, 6 aprilie, ora 20.00 – “Caramitru-Mălăele, câte-n lună şi în stele”; miercuri, 8 aprilie, ora 19.30 – “Bârfe, zvonuri şi minciuni”, de Neil Simon, regia Ion Caramitru; joi, 9 aprilie, ora 19.30 – “Dumnezeu se îmbracă de la second-hand”, de Iulian Margu, regia Ion Caramitru;

Sala Pictura:

marţi, 7 aprilie, ora 20.00 – “Allegro, ma non troppo”, de Ion Minulescu, regia Răzvan Popa; miercuri, 8 aprilie, ora 19.30 – “Micul infern”, de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; joi, 9 aprilie, ora 20.00 – “Allegro, ma non troppo”, de Ion Minulescu, regia Răzvan Popa;

Sala Mică:

joi, 9 aprilie, ora 20.00 – “Piesă pentru fate şi soră”, de Tennessee Williams, regia Iris Spiridon.

Teatrul Odeon:

Sala Studio –

luni, 6 aprilie, ora 11.00 – “Copilăria lui Mozart”, regia Monica Ciută; luni, 6 aprilie, ora 18.00 – “Copilăria lui Mozart”, regia Monica Ciută; marţi, 7 aprilie, ora 11.00 – “Copilăria lui Chopin”, regia Monica Ciută; marţi, 7 aprilie, ora 18.00 – “Copilăria lui Chopin”, regia Monica Ciută; miercuri, 8 aprilie, ora 18.00 – “Copilăria lui Bach”, regia Monica Ciută; joi, 9 aprilie, ora 11.00 – “Copilăria lui Mozart”, regia Monica Ciută; joi, 9 aprilie, ora 18.00 – “Copilăria lui Mozart”, regia Monica Ciută;

Sala Majestic:

marţi, 7 aprilie, ora 19.00 – “Titanic Vals”, de Tudor Muşatescu, regia Alexandru Dabija; miercuri, 8 aprilie, ora 11.30 – “Aventurile lui Habarnam”, după Nikolai Nosov, regia Alexandru Dabija; joi, 9 aprilie, ora 19.00 – “Un tramvai numit dorinţă”, de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Bulandra:

Sala Toma Caragiu – marţi, 7 aprilie, ora 19.00 – “Măscăriciul”, de A.P. Cehov, regia Horaţiu Mălăele; miercuri, 8 aprilie, ora 19.00 – “Măscăriciul”, de A.P. Cehov, regia Horaţiu Mălăele;

Teatrul Nottara:

Sala Horia Lovinescu – luni, 6 aprilie, ora 15.00 – “Titanic Vals”, de Tudor Muşatescu, regia Dinu Cernescu; miercuri, 8 aprilie, ora 11.00 – “Titanic Vals”, de Tudor Muşatescu, regia Dinu Cernescu; joi, 9 aprilie, ora 11.00 – “Titanic Vals”, de Tudor Muşatescu, regia Dinu Cernescu;

Vestul singuratic, Teatrul Nottara

Sala George Constantin:

miercuri, 8 aprilie, ora 19.30 – “Matrimoniale”, de Lia Bugnar, un spectacol de Diana Lupescu; joi, 9 aprilie, ora 19.00 – “Vestul singuratic”, de Martin McDonagh, regia Cristi Juncu; vineri, 10 aprilie, ora 19.30 – “Aprilie, dimineaţa”, de Mihai Ispirescu, regia Diana Lupescu.

Teatrul de Comedie:

Sala Studio –

joi, 9 aprilie, ora 19.30 – “La vita e bella”, de Radu F. Alexandru, regia Vlad Cristache;

Sala Nouă:

miercuri, 8 aprilie, ora 19.00 – “Cum am învăţat să conduc”, de Paula Vogel, regia Eugen Gyemant.

Teatrul Mic:

miercuri, 8 aprilie, ora 19.00 – “Visul unei nopţi de vară”, după William Shakespeare, regia Gelu Colceag.

Teatrul Foarte Mic:

miercuri, 8 aprilie, ora 19.00 – “Livada de vişini”, după A.P. Cehov, regia Gelu Colceag şi Tania Filip; joi, 9 aprilie, ora 19.00 – “Vania şi Sonia şi Masa şi Spike”, de Chistopher Durang, regia Horia Suru.

Teatrul Masca:

joi, 9 aprilie, ora 11.00 – “Iepuraşul la Masca”.

Godot Sub Scenă:

vineri, ora 19.00 “Disco Love”, după texte de Yasmina Reza, Olivier Lecot, Jean Dujardin.

Teatrul În Culise:

luni, ora 20.00 “Poveşti despre tine”; marţi, ora 20.00 “Scrizori către Rita”; miercuri, ora 19.00 – Teatru de improvizaţie cu Trupa iELE; joi, ora 19.00 “Cum se duce totul dracu’ “; vineri, ora 18.00 “Să nu mă uiţi”; ora 21.00 – stand-up comedy.

Green Hours, Teatrul LUNI:

miercuri, ora 19.30 “După Traian şi Decebal (Din filele istoriei gay în România)”.

Teatrul de Artă Bucureşti:

miercuri, ora 20.15 “Voyeur”, regia Claudiu Istodor.

Opera Comică pentru Copii:

luni, ora 11.00 “Hansel şi Gretel”; marţi, ora 11.00 “Hansel şi Gretel”; miercuri, ora 11.00 “Hansel şi Gretel”; joi, ora 11.00 “Hansel şi Gretel”; vineri, ora 11.00 “Hansel şi Gretel”.

Teatrelli

marţi, ora 20.00 “Joc de pisici”, regia Gelu Colceag; miercuri, ora 20.00 “Joc de pisici”, regia Gelu Colceag; joi, ora 20.00 “Joia Păcătoşilor”.

Foto: programul teatrelor – facebook

Page 1 of 41234