- Premiu pentru „Cel mai bun spectacol” la Gala Premiilor Uniter cu spectacolul „Othello?!…”, regia Andrey Zholdak, 2002
- Nominalizare la Gala Premiilor Uniter, secţiunea Interpretare, pentru „Cel mai bun rol secundar feminin” – Profesoara, „Vremea dragostei, vremea morţii”, 2007
- Nominalizare la Gala Premiilor Uniter, secţiunea Interpretare, pentru „Cel mai bun rol secundar feminin” – Polina, „Pescăruşul”, 2008
Roluri în teatru:
Teatrul Metropolis, Bucureşti
- Soţia denaturată – „Opposites attract” de Bruce Kane, regia Florin Piersic jr., 2008
- Mama – „Agamemnon” de Rodrigo Garcia, regia Radu Nica, 2007
TNB
- Machieuza – „Purificare” de Petr Zelenka, regia Alexandru Mâzgăreanu, 2011
- Gitta – „Scara pisicii” de Katalin Thuróczy, regia Irina Popescu Boieru, 2010
- „Ivan Turbincă” după Ion Creangă, regia Ion Sapdaru, 2009
- Cocoana Elenca – „Molto, gran’ impressione” de Romulus Vulpescu, regia Dan Tudor, 2009
Teatrul Luni de la Green Hours, Bucureşti
- Ea – „Nu mai plânge, baby”, texte de Peca Ştefan, regia Carmen Lidia Vidu, 2010
Teatrul Naţional De Operetă, Bucureşti
- Jhonny – „Odiseea Vîsoţki” spectacol concert, regia Alexander Hausvater, 2009
Clubul Fabrica, Bucureşti
- Florentina – personaj urban – „Ce n’est pas une chanson d’amour” , regia şi scenariu de Carmen Vidu, 2009
Teatrul „Tony Bulandra”, Ploieşti
- Ştefania – „And Bjork, of course…” de Thorvaldur Thorsteinsson, regia Radu Afrim, 2008
Teatrul Odeon, Bucureşti
- Prietena lui Madlene – „Marchizul de Sade” de Doug Wright, regia Beatrice Rancea, 2008
- Chiţa – „Spovedanie la Tanacu” de Tatiana Niculescu, regia Andrei Şerban, 2007
Teatrul La Mama, New York
- Chiţa – „Deadly confessions” de Tatiana Niculescu, regia Andrei Şerban, 2007
Teatrul Mic, Bucureşti
- Tânăra – „Colonia îngerilor” de Ştefan Caraman, regia Nona Ciobanu, 2007
Teatrul Naţional „Radu Stanca”, Sibiu
- Polina Andreevna – „Pescăruşul” de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban, 2007
- Tânăra marginalizată – „Balul” după o idee Theatre de Campagnol, regia Radu Nica, 2006
- Evreica J. – „Shoah” scenariu dramatic şi regia Mihai Maniuţiu, 2006
- Profesoara, Ea – „Vremea dragostei, vremea morţii” de Fritz Kater, regia Radu Nica, 2006
- Mama lui Spira – „Plastilina” de Vasili Sigariev, regia Vlad Massaci, 2005
- Die Allen Anderen – „Die arabische Nacht” de Roland Schimmelpfennig (spectacol în limba germană), regia Radu Nica, 2005
- Spectacol de improvizaţie – „Derby” , regia Alexander Hausvater, 2005
- Lisila – „Norii” după Aristofan, regia Florin Zamfirescu, 2004
- Nataşa – „Trei surori” de A.P.Cehov, regia Anca Bradu, 2004
- Contrabandistul – „Casa de pe graniţă” de Sławomir Mrożek, regia Tompa Gabor, 2003
- Emilia – „Iubirile lui Anatol” de Arthur Schnitzler, regia Cristi Juncu, 2003
- Personaj colectiv – „Gândacii” de Stanislaw Ignacy Witkiewicz, regia Tompa Gabor, 2003
- Stefania – „Tango, monsieur?” de Aldo Lo Castro, regia Mihai Lungeanu, 2003
- Copila – „Ioana d’Arc” scenariu şi regia MC Ranin, 2003
- Florabel – „Faţă-n faţă” de Saviana Stănescu, regia Tudor Ţepeneag, 2002
- Femeia şarpe – „Divina comedie” după Dante Alighieri, regia MC Ranin, 2002
- Zamfira – „Gaiţele” de Alexandru Kiriţescu, regia Florin Zamfirescu, 2002
- Micul Lang – „Canibalii” de George Tabori, regia Alexander Hausvater, 2001
- Veneţianul – „Othello?!” după W. Shakespeare, regia Andryi Zholdak, 2001
- Personaje de poveste – „Pilafuri şi parfum de măgar” după „O mie şi una de nopţi”, regia Silviu Purcărete, 2001
Roluri în film:
- Olga – „Undeva în Palilula”, regia Silviu Purcărete, 2010
Participări festivaluri:
- Teatr Powszechny w Lodzi, Polonia, 2009
- Festivalul Uniunii Teatrelor Europene, Bucureşti, 2008
- Festivalul Tineretului, Piatra Neamţ, 2008
- Festivalul Dramaturgiei contemporane, Timişoara, 2008
- Festivalul de Teatru „Atelier”, Baia Mare, 2008
- Babel Arts Performance Festival, Târgovişte, 2008
- Festivalul Dramaturgiei Româneşti, Brasov, 2007
- International Théâtre Festival – Interférence, Cluj-Napoca, 2007
- Festivalul Teatrelor Europene, Sibiu, 2007
- Urauffuhrungfestival, Heidelberg, Germania, 2007
- „Capul de regizor”, Buzău, 2005-2006
- Festivalul „Coup du Theatre”, Bucureşti, Iaşi, 2004
- Festivalul de Teatru Scurt, Oradea, 2003
- Săptămâna Culturii Româneşti, Tel Aviv, Israel, 2003
- Festivalul Naţional de Teatru Clasic, Arad, 2002
- Festivalul Internaţional, St. Petersburg, Rusia, 2002
- Festivalul Naţional de Teatru, Bucureşti, 2002-2008
- Festivalul Internaţional de teatru, Sibiu, 2001-2008
- Festivalul Internaţional de teatru, Ulm şi Freiburg, Germania, 2002
- Gala Tânărului Actor „Hop”, Mangalia, 2001
- Festivalul International „Eugen Ionescu”, Chişinău, 2001
- Carnavalul din Patras, Grecia, 2000
- Festivalul D’Arte, Troina, Sicilia, 1999
Altele:
Membru fondator al „Academiei itinerante de teatru Andrei Şerban” şi participantă la atelierele de creaţie de la Plopi (2007), New York (2007) şi Horezu (2009) susţinute de Andrei Şerban